|
Sunday August 26, 2018
9:00am-10:00am --- AllStar Skills Competition Qualifying Rounds ( Elementary School Grades )
FREE THROW COMPETITION AUX GYM
9AM-9:30AM
Christopher Marshall, Khy’Ri Brown, Evan Kirby, Nate McDaniel, Brielen Craft, JT Scott, Aaron Cooley
3 POINT COMPETITION MAIN GYM
9AM-9:30AM
Jordan Wiseman, Caelin Fluker, Jackson Montgomery, Corey Cooley, Karter Jeter, Jacob Zhu
FREE THROW COMPETITION AUX GYM
9:30AM-10AM
Jordan Wiseman, Caelin Fluker, Jackson Montgomery, Corey Cooley, Karter Jeter, Jacob Zhu
3 POINT COMPETITION MAIN GYM
9:30AM-10AM
Christopher Marshall, Khy’Ri Brown, Evan Kirby, Nate McDaniel, Brielen Craft, JT Scott, Aaron Cooley
10:00am-11:00am --- AllStar Skills Competition Qualifying Rounds ( Middle School Grades )
FREE THROW COMPETITION AUX GYM
10AM-10:30AM
Tyler Pipes, Clifton Davis, Janelle McDaniel, Wasir James, Brennan Hart, Brodin Grady
3 POINT COMPETITION MAIN GYM
10AM-10:30AM
Andrew Buntenbach, Kayden Jeter, Ella Grace Hickman, Kory Young, Zion Griffin, Flau'Jae Johnson
FREE THROW COMPETITION AUX GYM
10:30AM-11AM
Andrew Buntenbach, Kayden Jeter, Ella Grace Hickman, Kory Young, Zion Griffin, Flau'Jae Johnson
3 POINT COMPETITION MAIN GYM
10:30AM-11AM
Tyler Pipes, Clifton Davis, Janelle McDaniel, Wasir James, Brennan Hart, Brodin Grady
11:00am-12:00pm --- AllStar Skills Competition Qualifying Rounds ( High School Grades )
FREE THROW COMPETITION AUX GYM
11AM-11:30AM
Cisley Copper, Tostados Pouncey, Samuel Turner, Garrett Howard, Caleb Ifill, Adam Pearce, Isaiah Sherrod, Raymond Kelso
3 POINT COMPETITION MAIN GYM
11AM-11:30AM
Gabriel Pryor, Jaylen Steele, Caleb Pryor, Kasper Jeter, Terrance Woods, Jaden Montgomery , Amare Middlebrooks, Rashuad Spencer, Elijah Wiseman, Raymond Sferazo
FREE THROW COMPETITION AUX GYM
11:30AM-12PM
Gabriel Pryor, Jaylen Steele, Caleb Pryor, Kasper Jeter, Terrance Woods, Jaden Montgomery , Amare Middlebrooks, Rashuad Spencer, Elijah Wiseman, Raymond Sferazo
3 POINT COMPETITION MAIN GYM
11:30AM-12PM
Cisley Copper, Tostados Pouncey, Samuel Turner, Garrett Howard, Caleb Ifill, Adam Pearce, Isaiah Sherrod, Raymond Kelso, Austin Chiles
12:00pm-1:00pm --- Player Lunch
1:00pm-3:00pm --- AllStar Skills Competitions Championship Rounds ( All Grades )
TOP FOUR PLAYERS IN EACH COMPETITION IN EACH DIVISION ADVANCE TO SEMI FINALS
TOP 4 FREE THROWS - ELEMENTARY SCHOOL
TOP 4 FREE THROWS - MIDDLE SCHOOL
TOP 4 FREE THROWS - HIGH SCHOOL
TOP 4 THREE POINTERS - ELEMENTARY SCHOOL
TOP 4 THREE POINTERS - MIDDLE SCHOOL
TOP 4 THREE POINTERS - HIGH SCHOOL
TOP TWO PLAYERS ADVANCE TO SKILLS CHAMPIONSHIPS IN COMPETITION IN EACH DIVISION
SKILLS COMPETITION AWARDS PRESENTATIONS
3:00pm-8:00pm --- AllStar Sunday Single Elimination Championship Bracket Play ( All Teams Play )
Pebblebrook High School - Aux Gym
Sunday, August 26, 2018 |
Game |
Time |
Division |
Team |
|
Team |
|
3:00 PM |
Elementary School AllStars Teams |
[2] EAST |
vs. |
[3] WEST |
|
4:05 PM |
High School AllStars Teams |
[1] NORTH |
vs. |
[4] WEST |
|
5:10 PM |
Middle School AllStars Teams |
[1] SOUTH |
vs. |
Bracket Winner B1
|
Pebblebrook High School - Main Gym
Sunday, August 26, 2018 |
Game |
Time |
Division |
Team |
|
Team |
|
3:00 PM |
Middle School AllStars Teams |
[2] EAST |
vs. |
[3] WEST |
|
4:05 PM |
High School AllStars Teams |
[2] EAST |
vs. |
[3] SOUTH |
|
5:10 PM |
Elementary School AllStars Teams |
[1] SOUTH |
vs. |
Bracket Winner B1 |
|
6:15 PM |
High School AllStars Teams |
Bracket Winner B1 |
vs. |
Bracket Winner B2 |
|
|
|
|